Organizacja konferencji w Gdańsku właśnie stała się łatwiejsza!

Convention Bureau – poznajmy się

Gdańsk Convention Bureau to biuro kongresów i konferencji, odpowiedzialne za rozwój i promocję turystyki biznesowej w Gdańsku oraz regionie. Na rynku obecni jesteśmy od 2002 roku, działając w ramach Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Posiadamy oficjalną rekomendację Poland Convention Bureau i zrzeszamy blisko 150 członków. Jesteśmy częścią międzynarodowych organizacji takich, jak: ICCA (International Congress and Convention Association), Cruise Baltic oraz ECM (European Cities Marketing). Nasz zespół tworzą specjaliści z ponad 10-letnim doświadczeniem w organizacji dużych wydarzeń i konferencji. Na bazie tych doświadczeń rozwijamy Gdański System Konferencyjny – nowoczesną platformę do organizacji konferencji i kongresów w Gdańsku.

Bartłomiej Barski

Manager Pionu
Operacyjnego & Convention Bureau
e-mail:
bartlomiej.barski@visitgdansk.com

Małgorzata Kopij

Starszy Specjalista
ds. organizacji & Convention Bureau
e-mail:
malgorzata.kopij@visitgdansk.com

Anna Marzec

Starszy Specjalista
ds. organizacji & Convention Bureau
e-mail:
anna.marzec@visitgdansk.com

Michał Brandt

Starszy Specjalista ds. Promocji
i Marketingu Biznesowego
e-mail:
michal.brandt@visitgdansk.com

Wsparcie GCB

1 Wiedza
i doświadczenie

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy organizacją wydarzeń zajmują się od ponad 10 lat. Posiadamy szeroką wiedzę,liczne kontakty i kompleksową znajomość lokalnej branży turystycznej oraz eventowej. Nasze doświadczenie w przemyśle spotkań poparte jest oficjalną rekomendacją Poland Convention Bureau na lata 2019-2020 oraz współpracą w ramach prestiżowych, międzynarodowych stowarzyszeń (ICCA, European Cities Marketing, Cruise Baltic).

Skontaktuj się z nami
2 Wsparcie


Współpracując z nami, otrzymasz fachową pomoc w zakresie m.in. rekomendacji najlepszego miejsca dla twojego wydarzenia, negocjacji specjalnych stawek w hotelu czy propozycji na zorganizowanie wieczornego bankietu. Wspólnie z naszymi Partnerami, stworzymy dla Ciebie wyjątkową ofertę, szytą na miarę oraz idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Ponadto, regularnie organizujemy wizyty studyjne dla przedstawicieli mediów branżowych oraz site inspections dla hosted buyers.

Wypełnij RFP
3Platforma do organizacji
i obsługi wydarzeń


Potrzebujesz kompletnego rozwiązania do obsługi swojego wydarzenia? Skorzystaj z Gdańskiego Systemu Konferencyjnego – nowoczesnej platformy do organizacji konferencji oraz kongresów w Gdańsku. Profesjonalna strona wydarzenia, rejestracja online, stały kontakt z uczestnikami w trakcie eventu poprzez aplikację mobilną – to tylko kilka możliwości tego rozwiązania!

Dowiedz się więcej
4Promocja


Korzystając z naszego wsparcia przy organizacji wydarzenia, możesz liczyć na dodatkowe działania promocyjne, dzięki którym zadbamy o prestiż jak i komfort uczestników. Począwszy od punktu welcome desk w Porcie Lotniczym Gdańsk, przez bezpłatne materiały promocyjne o Gdańsku i woj. pomorskim i punkt informacji turystycznej w miejscu wydarzenia po ofertę Karty Turysty z biletem na komunikację miejską dla uczestników. W zależności od skali i charakteru wydarzenia, wspólnie z Miastem Gdańsk możemy zaoferować także pakiet świadczeń marketingowych.

Toolkit

Aktualności

Polecają nas

Zrównoważony Gdańsk


Turystyka w Gdańsku ma kolor zielony!

Podążając za najnowszymi i najlepszymi trendami z całego świata, Gdańsk przywiązuje ogromną rolę do zrównoważonego rozwoju i postaw proekologicznych. Nasze założenie jest proste - im bardziej jesteśmy ekologiczni, tym lepiej dla nas wszystkich. Dlatego też Gdańsk przygotował specjalny zestaw 10 reguł, aby ograniczyć, a docelowo wyeliminować, zużycie plastiku. Staramy się więc odzyskiwać co tylko się da.

Więcej

Zrównoważony rozwój oznacza perspektywiczne myślenie!


W Gdańsku rozumiemy wartość zrównoważonego rozwoju. Dziś miasto rozwija się dynamicznie po latach komunistycznych zaniedbań, jednak nikt nie zapomina o tym, że gdańsk jest i pozostanie europejską metropolią. To oznacza, że nasze miasto jest ekologiczne a jego rozwój prowadzony w taki sposób, aby zminimalizować jego wpływ na otoczenie.
Gdańsk jest miastem zielonym z licznymi parkami i terenami rekreacji. Zadanie ułatwia położenie miasta - mamy bowiem bezpośredni dostęp do pięknych, piaszczystych i szerokich plaż Bałtyku. Wspomnijmy tu, że Gdańsk i Polska robią bardzo wiele, aby Bałtyk był morzem czystym. W ostatnich latach powróciło do niego wiele gatunków ptaków, foki, a nawet morświny.

Więcej


Statystyki

Nie bez powodu Gdańsk odwiedza każdego roku ponad 3 mln gości, w tym 1 mln z zagranicy. Miasto o ponad 1000-letniej tradycji oferuje z jednej strony liczne zabytki oraz miejsca, w których rozgrywały się jedne z najważniejszych wydarzeń XX wieku, z drugiej - dzięki unikalnemu położeniu - możliwość aktywnego wypoczynku na piaszczystych plażach oraz w okolicznych lasach. Nasi goście przyjeżdżają do Gdańska przede wszystkim by wypocząć (59%), odwiedzić swoich przyjaciół lub rodzinę (28%), poznać historię i kulturę miasta zwiedzając najważniejsze zabytki (22%), bądź w sprawach służbowych, by uczestniczyć w jednej z licznych konferencji lub targów (20%). W Gdańsku nie sposób się nudzić. Nic dziwnego zatem, że większość gości spędza tu od 2 do 7 dni (78% przyjeżdżających), a dwie trzecie wraca do miasta kilkukrotnie (72% gości w Gdańsku po raz 3 lub kolejny). Aż 79% jest gotowe polecić przyjazd do Gdańska swoim znajomym i rodzinie.

Rynek spotkań w pigułce

Raporty