59

hoteli kategoryzowanych

70

bezpośrednich połączeń lotniczych

10 000

miejsc noclegowych

> 1 800

spotkań i wydarzeń biznesowych w 2018 roku

> 607 000

uczestników spotkań biznesowych w 2018 roku

3 110 755

turystów, którzy w 2018 roku odwiedzili Gdańsk

Dlaczego Gdańsk?

Gdańsk to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych Polski. To prężnie rozwijający się ośrodek akademicki i handlowy – zamieszkały przez blisko 500 tys. mieszkańców. Położony nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, nieustannie zachwyca swoimi walorami turystów z całego świata. Doskonała infrastruktura komunikacyjna, lotnicza i kolejowa sprawiają, że miasto jest również atrakcyjne dla organizacji wydarzeń konferencyjnych. Co roku w Gdańsku i regionie odbywa się ponad 1 800 spotkań biznesowych (w których udział bierze > 50 uczestników), co przekłada się na łączną liczbę ponad 607 000 osób.

Jesteśmy blisko!


 
0

km

WARSAW

0

km

BERLIN

0

km

PRAGUE

0

km

MOSCOW

0

km

PARIS

Dojazd do Gdańska

Teraźniejszość to rozwój

Do Gdańska łącznie można dolecieć z ponad 60 miast. W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy lądują samoloty linii: Airbaltic, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian Air, LOT, Ryanair, SAS oraz Wizzair.

Więcej

Komunikacja w Gdańsku

Jak dotrzeć z portu lotniczego do miasta i z powrotem

Aby dostać się z lotniska do centrum miasta możesz skorzystać ze środków komunikacji miejskiej. Autobusy oraz pociągi kursują na tej linii regularnie i z dużą częstotliwością. Sprawdź nasz mały przewodnik komunikacyjny po Gdańsku.

Więcej