Autentyczna gdańska kuchnia

Gdańsk, jako miasto hanzeatyckie przez wieki gościło kupców z różnych części Europy i świata. Wraz z nimi przyjeżdżało dużo egzotycznych i niespotykanych przypraw, warzyw czy owoców, które na stałe zagościły w lokalnej kuchni. To m.in. one odcisnęły piętno na lokalnej kuchni. Jej smaki są mocno zakorzenione w historiach, kulturze i tradycjach ludzi, którzy przybywali tutaj z różnych zakątków świata.

Obecnie, w ramach projektu „Smaki Gdańska” prowadzonego przez Gdańską Organizację Turystyczną, kładziemy nacisk na propagowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat lokalnej kuchni. Szefowie kuchni lokalnych restauracji, znajdujących się na Głównym Mieście i w dalszych częściach Gdańska, odkrywają na nowo i ożywiają dawne przepisy wywodzące się z Gdańskiej książki kucharskiej. Tworzą autentyczne kulinarne arcydzieła, które przeniosą Cię w czasy XIX wieku.

Jednak "Smaki Gdańska" to nie tylko podróż w przeszłość – to także hołd dla lokalnych i sezonowych produktów, które stanowią serce i duszę kuchni regionalnej. Dania serwowane w ramach projektu zmieniają się w zależności od pory roku, odzwierciedlając obfitość natury.

"Smaki Gdańska" to nie tylko posiłek – to podróż w czasie i przestrzeni, w czasie której odkryjesz esencję tego wyjątkowego miasta poprzez jego kulinarne dziedzictwo. Przyłącz się do naszej podróży przez smaki i zapachy kuchni starogdańskiej.

Więcej o Smakach Gdańska.