Sopot & Gdynia

Trójmiasto to największa nadmorska aglomeracja w Polsce. Tworzą ją: Gdańsk, Sopot oraz Gdynia. Każde z tych miast oferuje unikatowy rodzaj usług, a razem tworzą niepowtarzalną mieszankę kultury, natury oraz biznesu.

Granice pomiędzy tymi miastami są praktycznie niezauważalne a komunikacja między nimi bardzo dobrze zorganizowana. To ułatwia organizacje eventu na terenie całego Trójmiasta; np. konferencja może odbyć się w jednym z gdańskich obiektów, a wieczór networkingowy – na sopockiej plaży. Czas przejazdu szybką koleją miejską na trasie Gdańsk Główny – Sopot, wynosi 20 minut, a między Gdańskiem Głównym a Gdynią Główną – 30 minut. Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa umożliwia podróż między miastami nie tylko samochodem czy komunikacją miejską, ale nawet rowerem.

Najstarszym z tych miast jest Gdańsk, który oferuje największe możliwości organizacji eventów, zwłaszcza jeśli chodzi o unique venues. To tutaj znajdują się wysokiej klasy hotele, obiekty konferencyjne skrojone na potrzeby organizatorów oraz propozycje czasu wolnego, od wizyt w muzeach przez rejs katamaranem po Zatoce Gdańskiej, aż po warsztaty rzemieślnicze w bursztynie.

Sopot, jako nadmorski kurort od 200 lat cieszy się niegasnącą popularnością. Obecnie przyciąga turystów wysokiej klasy hotelami z rozwiniętym wachlarzem usług SPA, restauracjami z pyszną kuchnią oraz bujnym życiem nocnym. To miasto tętni życiem głównie w okresie wakacyjnym.

Gdynia, początkowo jako osada rybacka, w latach 30-tych XX wieku, przeistoczyła się w miasto portowe i stoczniowe. To właśnie rozwój tej gałęzi przemysłu przyczynił się do rozwoju samej Gdyni. Obecnie Gdynia to miasto, w którym prężnie rozwijają się nowe technologie oraz innowacyjne start-upy.

Mimo, że Gdańsk, Sopot oraz Gdynia tworzą aglomerację, każde z tych miast posiada swój unikatowy klimat oraz ma do zaoferowania jedyne w swoim rodzaju usługi. Razem stanowią organizm miejski, który z pewnością spełni potrzeby organizatorów eventów biznesowych, niezależnie od branży, liczby uczestników czy pory roku.

Więcej o Sopocie.

Więcej o Gdyni.