News > Spotkanie po (trzech) latach. Imex 2022 za nami

Spotkanie po (trzech) latach. Imex 2022 za nami

(2022-06-08)

To była pierwsza od trzech lat edycja wydarzenia. Przez trzy dni, hala nr 8 w kompleksie konferencyjnym Messe Frankfurt była miejscem spotkań przedstawicieli szeroko rozumianej branży eventowej z całego świata. Polskę, poza Gdansk Convention Bureau, reprezentowały: Poland Convention Bureau, Kraków Convention Bureau, Convention Bureau - Wrocław, Poznań Convention Bureau, Warsaw Convention Bureau, Polskie Linie Lotnicze LOT, ICE Kraków Congress Center, DMC Poland oraz Mazurkas DMC Travel, Furnel Travel International, Hotel Narvil Conference & SPA, Trip Group (Centrum Kongresowe Plus sp. z o.o.).

W czasie spotkań z innymi uczestnikami, wszystkie podmioty reprezentujące Polskę promowały kraj oraz swoje miasta jako destynacje eventowe i biznesowe. Hosted buyers najczęściej pytali o bezpieczeństwo w naszym kraju a dokładniej: czy nie jest ono zagrożone przez wojnę na Ukrainie oraz przybyłych uchodźców.

Napięty grafik

Poza umówionymi spotkaniami, zarówno wystawcy, jak i hosted buyersi, mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach przygotowanych przez IMEX. Uczestnicy mogli skorzystać z: oferty zajęć ruchowych, tematycznych wykładów, warsztatów czy aktywności w ramach networkingu.

Można było spróbować jedzenia w jednym z foodtrucków a ci, którzy chcieli się zrelaksować, mogli się wygodnie wyciągnąć na jednej z ławek ustawionych na naturalnej murawie… wewnątrz budynku.

Poznaj nasz kraj

Ideą IMEX jest interakcja, wymiana doświadczeń oraz poszerzanie sieci kontaktów podmiotów z branży eventowej, w tym MICE. Targi dają możliwość zaprezentowania swojego kraju, nie tylko merytorycznie, ale także wizualnie. I tak mogliśmy zaobserwować londyńskie latarnie, egipskie piramidy czy singapurską roślinność podwieszoną pod sufitem - to wszystko w jednym miejscu! 

Pomysłów, aby zachęcić uczestników targów do podejścia do konkretnego stanowiska, było mnóstwo. Poza prelekcjami, zapraszano do obcowania z kulturą danego kraju na rozmaite sposoby: mogliśmy wziąć udział w grze „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!” w stylu „Squid Games” lub poprosić o przygotowanie kaligrafowanego wachlarza. Inne stanowiska proponowały np.: wytatuowanie dłoni henną, naukę kaligrafii lub toast wzniesiony filiżanką herbaty z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II.

Czas dla Polski

Ta edycja IMEX była szczególna dla reprezentacji naszego kraju. Przedstawiciele ICCA czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konwencji, ogłosili, że tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w… Krakowie! Datę wyznaczono na 6 – 9 listopada.

Mówiąc o kamieniach milowych, nie można zapomnieć o 20-leciu Poland Convention Bureau, działającego przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Na stanowisku G440 świętowaliśmy kawałkiem tortu oraz lampką musującego wina wyprodukowanego w jednej z małopolskich winnic.

To był niezwykły czas, na który branża eventowa czekała z utęsknieniem. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią #imex22 i miejmy nadzieję – do zobaczenia wkrótce!

 

Wróć