Aktualności > SkillsPoland 2021

SkillsPoland 2021

(2021-11-24)

Już w dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz pierwszy odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Chinach.

SkillsPoland czyli?
SkillsPoland to niezwykłe wydarzenie, którego w naszym kraju jeszcze nie było. SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który odbędzie się  aż w  9 konkurencjach (florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów elektrycznych, obsługa gości hotelowych, stolarstwo). Podczas konkursu wystąpi 100 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) i oceniać ich będzie 30 sędziów z Polski i zagranicy. W ciągu 2 dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale w Chinach (WorldSkills Shanghai 2022).
SkillsPoland to również panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try a skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie, targi  szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.
Wyłącznym organizatorem wydarzenie jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland, Gospodarzem SkillsPoland 2021 jest  Miasto Gdańsk, Patronat nad wydarzeniem objął  Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański i Platforma Przemysłu Przyszłości. Partnerami poszczególnych konkurencji są:
Florystyka – Stowarzyszenie Florystów Polskich
Frezowanie CNC – DMG MORI Polska, Mitutoyo Polska, Polcomm
Fryzjerstwo – Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa, Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Fale Loki Koki
Instalacje sanitarne i grzewcze - Grohe Polska, InstalProjekt, Magnaplast, Wavin Polska S.A., Wilo
Instalacje elektryczne – Hager Polo Sp. z o.o. Siemens Sp. z o.o., TIM S.A.
Meblarstwo  – Festool i Felder Group
Mechanika pojazdów rolniczych – Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Stolarstwo – Festool i Felder Group

Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, które do
12 października 2022 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 23 roku życia.

Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne na poszczególne konkurencje można znaleźć na stronie wydarzenia: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/
Czym jest WorldSkills i dlaczego warto wziąć udział w WorldSkills?
WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupia  85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.
Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.
Kontakt z ramienia organizatora:
Grzegorz Chrobak grzegorz.chrobak@frse.org.pl +48507939448
Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland:
https://worldskillspoland.org.pl/
https://www.facebook.com/WorldSkillsPoland/
https://www.linkedin.com/company/worldskillspoland/
https://www.instagram.com/worldskillspoland/
https://twitter.com/WorldSkillsPL
 

Wróć