Aktualności > Trwają targi TRAKO

Trwają targi TRAKO

(2021-09-22)

W dniach 21-24 września w Gdańsku, w siedzibie Amber Expo odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń branży kolejowej – targi TRAKO. TRAKO to setki wystawców i tysiące odwiedzających. Można także  odwiedzić stoisko Visit Gdansk (przy wejściu do hali tymczasowej D), gdzie udzielamy informacji o mieście oraz sprzedajemy upominki i gadżety z gdańskim motywem.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Odbywające się w dniach 21-24 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku targi, są największym w tym roku wydarzeniem branży kolejowej w Europie. Towarzyszą mu liczne premiery sprzętu oraz pokazy najnowocześniejszych urządzeń, w tym imponujących składów kolejowych.
14. edycja TRAKO zbiega się z ogłoszonym przez Komisję Europejską – Europejskim Rokiem Kolei. Z tej okazji, w podróż po całej Europie wyruszył Connecting Europe Express, specjalny pociąg, który 2 września wyjechał z Lizbony, stacją końcową 7 października będzie Paryż. W ciągu 36 dni odwiedzi 26 krajów pokonując odległość 20 tys. kilometrów, łącząc kraje i ludzi. Connecting Europe Express zatrzyma się w ponad 70 miastach, w Polsce będą to m.in. Kraków, Warszawa oraz Gdańsk.

Międzynarodowe Targi Gdańskie przekazują do dyspozycji wystawców ponad 36 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej. To zarówno hale wystawiennicze AMBEREXPO, specjalnie wybudowane na potrzeby targów trzy namioty wystawiennicze (ponad 10 tys.m2), kilometr torowiska i tereny zewnętrzne na ulicy Żaglowej.

Szczegóły na: http://trakotargi.amberexpo.pl/title,O_TARGACH,pid,309.html
 

Wróć