Aktualności > ANTOR Regional Workshops Norway

ANTOR Regional Workshops Norway

(2021-09-07)

Gdansk Convention Bureau kontynuuje europejskie wojaże! Wspólnie z @polska statens turistbyrå stockholm, @warszawska organizacja turystyczna, @jan-pol dmc poland, @furnel travel international oraz najlepszym stolikowym kompanem @plot - poznańska lokalna organizacja turystyczna spędziliśmy intensywny czas promując nasze oferty. Cztery dni, cztery norweskie miasta (Stavanger, Bergen, Trondheim, Oslo) w ramach ANTOR Regional Workshops Norway.. i blisko 80 spotkań b2b z norweskimi hosted buyers! Dziękujemy za wiele miłych słów nt. Gdańska i województwa pomorskiego. Czekamy na norweskich gości z niecierpliwością!

W dniach 30.08-03.09.2021 r. przedstawiciel GOT wziął udział w cyklu warsztatów b2b pod hasłem ANTOR Regional Workshop Norway. W trakcie czterech dni, wydarzenia odbyły się w czterech norweskich miastach, tj. Stavanger, Bergen, Trondheim, Oslo. Łącznie pracownik GOT wziął udział w blisko 80 spotkaniach bilateralnych z reprezentantami norweskiej branży turystycznej, m.in. biurami podróży, touroperatorami czy dziennikarzami i blogerami.

Reprezentant GOT podczas kilkuminutowych spotkań prezentował ogólną ofertę turystyczną Gdańska, produkty GOT (portal, Karta Turysty) oraz możliwości konferencyjne w Gdańsku i Regionie.

Gdańsk, który obecnie może liczyć na bezpośrednie połączenia lotnicze z 12 norweskimi miastami, jest bardzo dobrze znany zdecydowanej większości uczestników ANTOR Norway. Praktycznie każdy rozmówca był osobiście, słyszał lub planuje udać się do Gdańska w niedalekiej przyszłości. Norwescy klienci podkreślali bardzo dobrą dostępność komunikacyjną Gdańska, zwracali uwagę na wysoką jakość świadczonych usług przez gdańską branżą turystyczną oraz relatywnie (z punktu widzenia Norwegów) niskie ceny tychże. Norwegowie cenią sobie bardzo dobre jedzenie, lokalne alkohole (np. piwa regionalne), zabiegi medyczne i SPA oraz możliwość zakupowego szaleństwa. Istotna jest także oferta z kategorii city break, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Niewielki odsetek rozmówców stanowiły osoby pracujące w obszarze MICE, na co dzień obsługuje grupy korporacyjne zainteresowane przyjazdami typu incentive lub na niewielkie (50-100) konferencje. Jeden z klientów specjalizuje się z kolei w wyszukiwaniu centrów sportowych, które następnie oferuje klubom piłkarskim z całej Norwegii. Jego zainteresowanie wzbudził Hotel Mistral w Gniewinie.

Kilku hosted buyersom zaproponowano wstępnie udział w FAM Trip, którą GOT miałby zorganizować na przestrzeni kilku miesięcy we współpracy z Poznańską Regionalną Organizacją Turystyczną.
​​​​​​​

 

Wróć