Aktualności > Podsumowanie danych branży spotkań. 2019 vs. 2020

Podsumowanie danych branży spotkań. 2019 vs. 2020

(2021-04-19)

W ślad za niedawną publikacją danych ruchu turystycznego w Gdańsku w latach 2019 i 2020, Gdansk Convention Bureau działające w ramach Gdańskiej Organizacji Turystycznej opracowało analogiczne zestawienie dla liczby spotkań biznesowych w Gdańsku i regionie, w tym samym okresie. Tutaj także wyraźnie widoczny jest negatywny wpływ COVID-19.

Łącznie liczba spotkań biznesowych w Gdańsku spadła rok do roku aż o 75%. Dla Województwa Pomorskiego ten wskaźnik wynosi 78%. To oznaczało spadek liczby uczestników wydarzeń odpowiednio o 76% i 78%. W pozostałych kategoriach różnice nie są tak wyraźne. Praktycznie niezmienny pozostał wskaźnik sezonowości. Tradycyjnie najbardziej konferencyjne są miesiące wiosenne i jesienne, a najmniej letnie.

„Potwierdza się, że branża turystyczna jest najbardziej poszkodowaną przez COVID-19 gałęzią gospodarki. Turystyka biznesowa ucierpiała jeszcze bardziej niż indywidualna. Konferencje, spotkania, wykłady czy warsztaty nie tylko poszerzały wiedzę, ale dawały miejsca pracy i zarobek tysiącom osób”, podsumowuje Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki.

Szczegóły i więcej danych na załączonej grafice.

Pobierz GDAŃSK.pdf

Pobierz POMORSKIE.pdf

Wróć