Aktualności > Nie wyrzucaj. Podziel się!

Nie wyrzucaj. Podziel się!

(2021-03-04)

Pomaganie jest piękne i wie o tym m.in. nasz członek – hotel Hampton By Hilton Old Town. Poniżej przedstawiamy inicjatywę, która nie tylko zapobiega marnowaniu żywności i innych dóbr, ale jednocześnie niesie pomoc potrzebującym.

Hampton by Hilton Old Town działa na rzecz osób bezdomnych już od ponad 2 lat.

„Zaczęło się od świątecznej zbiórki ubrań, kocy, pościeli, itp. wśród pracowników hotelu. Do akcji przyłączyła się również Pralnia Hevelius, z którą współpracujemy i dorzucili ręczniki i pościel hotelową, która nie była już wykorzystywana w hotelach, ale wciąż mogła spełnić swoje funkcje gdzieindziej”, mówi Katarzyna Wojtak, Sales and Revenue Manager manager hotelu.

Nie trzeba było długo czekać, a hotel wpadł na pomysł, aby oddawać potrzebującym także rzeczy, które pozostawili goście i po które się nie zgłosili. Regulamin bowiem przewiduje, że po pozostawione rzeczy można zgłaszać się w okresie do 3 miesięcy. Po tym czasie mogą trafić na śmietnik. Tylko czemu, skoro większość z tych rzeczy jest w dobrym stanie i może jeszcze długo posłużyć?
To pytanie uruchomiło piękną inicjatywę. Dział Służby Pięter porządkuje swoje magazyny, a pozostawione rzeczy są wysyłane do jednej z noclegowni dla bezdomnych. Innymi słowy: rzadka sytuacja, gdzie są tylko wygrani. Hampton by Hilton ma uporządkowane magazyny i czyste sumienie, a porzucone rzeczy odnajdują nowych użytkowników i zyskują nowe życie.

A to nie wszystko. Hotel poszedł krok dalej. I to bardzo potrzebny krok. Otóż nową formą pomocy dla bezdomnych, w którą niedawno zaangażował się obiekt, jest wykorzystanie JADŁODZIELNI ŚW. MIKOŁAJA, która znajduje się w pobliżu: między Kościołem św. Mikołaja a Halą Targową.
Zasada jest banalnie prosta. Codziennie po śniadaniu personel hotelu zanosi do „jadłodzielni” gotowe pakiety śniadaniowe, z których nie skorzystali goście. Nie ma więc marnowania i wyrzucania jedzenia, a przy okazji potrzebujący zyskują pełnowartościowe, pyszne śniadanie, ze świeżych produktów.

Nam pozostaje tylko przyklasnąć tej wspaniałej akcji i obserwować jak się rozwija i przynosi wszystkim korzyści. No i oczywiście zachęcić wszystkich naszych członków do podobnych działań. Jeśli już takie lub podobne prowadzicie – dajcie nam znać – chętnie o nich napiszemy.
 

Wróć