Aktualności > Akcja #CityWillWait laureatem międzynarodowego konkursu

Akcja #CityWillWait laureatem międzynarodowego konkursu

(2020-10-22)

Wspólna akcja 13 miast, zainicjowana przez Gdańską Organizację Turystyczną, skierowana do turystów krajowych i zagranicznych, znalazła się w ścisłym finale i choć ostatecznie nie zwyciężyła, to wzbudziła duże zainteresowanie i została doceniona przez jury.
Tegoroczna edycja konkursu skierowana była do tych, którzy mogą pochwalić się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań, wdrożonych, aby sprostać wyzwaniom w czasie pandemii COVID-19. Organizatorzy otrzymali 49 praktyk z następujących krajów: Autonomia Palestyńska, Gruzja, Hiszpania, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Turcja, Ukraina. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: samorząd, kultura i turystyka, edukacja, pomoc społeczna oraz przedsiębiorczość. W każdej z kategorii Komisja Konkursowa wybrała też 3 laureatów, jednym z nich była właśnie inicjatywa Gdańskiej Organizacji Turystycznej. 

W kategorii Kultura i Turystyka oceniane były rozwiązania, których celem było kontynuowanie dotychczasowej działalności w tym sektorze z uwzględnieniem potrzeb i uwarunkowań wynikających ze stanu pandemii. Kategoria obejmuje również rozwiązania dotyczące wsparcia sektora turystyki i kultury przez inne podmioty.

Jury doceniło fakt, że celem akcji GOT było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w czasie kwarantanny, wsparcie lokalnej branży turystycznej Polskich miast i wzajemne promowanie oferty turystycznej 12 miast, które włączyły się w inicjatywę. Akcja #CityWillWait uzyskała szeroki zasięg zarówno w Polsce, jak i na świecie, była promowana przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślono też jak istotna była współpraca pomiędzy miastami i fakt, że udział w akcji wzięło łącznie aż 13 z nich.

Warto dodać, że konkurs ma na celu promocję najlepszych rozwiązań wdrożonych w Europie i krajach Partnerstwa Wschodniego, które mogą stać się inspiracją dla innych.

Drugim, laureatem z Gdańska został program "Ogarnij Kryzys" Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wróć