Aktualności > Zrównoważony rozwój oznacza perspektywiczne myślenie

Zrównoważony rozwój oznacza perspektywiczne myślenie

(2020-04-09)

W Gdańsku rozumiemy wartość zrównoważonego rozwoju. Dziś miasto rozwija się dynamicznie po latach komunistycznych zaniedbań, jednak nikt nie zapomina o tym, że gdańsk jest i pozostanie europejską metropolią. To oznacza, że nasze miasto jest ekologiczne a jego rozwój prowadzony w taki sposób, aby zminimalizować jego wpływ na otoczenie.
 
Gdańsk jest miastem zielonym z licznymi parkami i terenami rekreacji. Zadanie ułatwia położenie miasta - mamy bowiem bezpośredni dostęp do pięknych, piaszczystych i szerokich plaż Bałtyku. Wspomnijmy tu, że Gdańsk i Polska robią bardzo wiele, aby Bałtyk był morzem czystym. W ostatnich latach powróciło do niego wiele gatunków ptaków, foki, a nawet morświny.
 
Powróćmy jednak do miasta. Zdecydowana większość obiektów konferencyjnych i targowych jest bardzo nowoczesna. To oznacza, że zostały zaprojektowane i zbudowane z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.  
 
Jako Gdansk Convention Bureau staramy się także promować zmniejszanie zużycia papieru. Dlatego przygotowaliśmy aplikację mobilną, która zmniejsza potrzebę drukowania, zapewniając:

  • Wszystkie informacje o konferencji np. o programie i ekspertach  
  • Powiadomienia w trybie “live”
  • Czat dla uczestników
  • Przewodnik po mieście
  • Streaming w mediach społecznościowych 
  • Rejestrację i wydarzenia poboczne

A to nie wszystko. Miasto organizuje też regularnie imprezy charytatywne, w tym te sportowe jak np. biegi. Dochód z imprez jest przekazywany osobom lub organizacjom w potrzebie. Rozumiemy także osoby starsze, biedne i samotne. Każdego roku Gdańsk urządza wielkie, wspólne posiłki dla wszystkich, zapewniając nie tylko żywność, ale także piękną atmosferę Bożego Narodzenia lub Wielkanocy.

I na zakończenie. Gdańsk jest miastem przyjaznym dla turystów - łatwo dostępny, korzystny cenowo, bezpieczny, piękny i z bogatą ofertą hoteli i restauracji. Nie oznacza to jednak, że zapomina się o mieszkańcach. Najlepszym dowodem jest niezwykle popularny projekt Gdańskiej Karty Mieszkańca. Za cenę 1 PLN rocznie, Karta oferuje potężny pakiet darmowych wejść oraz zniżek u partnerów. Niż dziwnego, że używa jej już połowa mieszkańców Grodu Neptuna.

Wróć