Aktualności > Turystyka w Gdańsku ma kolor zielony!

Turystyka w Gdańsku ma kolor zielony!

(2020-04-09)

Na przykład - banery po dużym wydarzeniu? Żaden kłopot - trafią do schroniska dla zwierzaków lub zamienią się w przedmioty użyteczne wiele razy i każdego dnia - np. solidne torby.

Z każdym dniem stajemy się coraz bardziej “on-line”. Z tego powodu Gdańsk opracował specjalną aplikację, która pomoże w segregowaniu śmieci na 5 kategorii. Przypomni też o dacie odbioru konkretnych odpadków. 

Ekstensywna modernizacja sieci wodociągowej z kolei umożliwiła picie w naszym mieście picie wody prosto z kranu. Mało tego - jest to wręcz zalecane! Nigdy nie zgadniecie, kto oprócz najnowocześniejszej technologii i zespołu ekspertów czuwa nad jakością gdańskiej wody. Otóż są to małże specjalnego gatunku - tak czułe na zmianę jakości wody, że w przypadku jej najmniejszego nawet pogorszenia, od razu się zamykają!  

Transport - kolejne wielkie wyzwanie współczesnych metropolii. Jedno z najlepszych rozwiązań? Oczywiście - rowery. Gdańsk jest nazywany rowerową stolicą Polski i nie ma w tym przesady. Łączna długość naszych dróg i szlaków rowerowych to ponad 600 km!

Dodatkowo, transportowa flota Gdańska to pojazdy nowoczesne: autobusy spełniają normy Euro a co więcej, posiadamy rozbudowaną sieć linii tramwajowych, jako że tramwaje to najbardziej ekologiczne środki transportu - zasilane prądem i nie powodujące korków. 

Wszystko to dało nam odwagę, aby wystartować w konkursie Komisji Europejskiej na Zieloną Stolicę Europy 2022 i już zdobyliśmy nominację. Trzymajcie kciuki.

 

Wróć