Środki i sposoby transportu to awangarda walki o ochronę środowiska i wzmacnianie lokalnych społeczności. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a zorientujesz się, czy wpisujesz się w tę ideę.

●  Czy zapewniasz informacje o pieszych i rowerowych trasach dojścia na swoje wydarzenie i zachęcasz do korzystania z nich np. poprzez zawodnictwo (tj.darmową kawę dla każdego, kto z tego skorzysta)?
●   Jeżeli wynajmujesz flotę lub auto to czy istnieje możliwość, aby były to samochody elektryczne?
●   Czy w okolicy jest odpowiednia infrastruktura do obsługi rowerów?
●   Czy zapewniasz bezpłatny wynajem rowerów dla uczestników do przemieszczania się między obiektami, w których będą organizowane kolejne części twojego wydarzenia?
●   Czy rekompensujesz emisję dwutlenku węgla na potrzeby podróży?
●   Czy promujesz dostępność komunikacyjną: parkingi, stacje napraw rowerów, bezpłatny tramwaj lub autobus, przystanki autobusowe, szlak pieszy, dworzec kolejowy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, parkingi park&ride?
●   Czy planujesz wydarzenie poza godzinami szczytu, aby zapewnić sprawną podróż? Zachęcaj i promuj transport publiczny, zapewniając informacje o rozkładzie jazdy i czasie podróży.
●   Jeśli to możliwe, korzystaj z transportu publicznego do miejsca docelowego i w jego obrębie i zachęcaj odwiedzających do zrobienia tego samego.
●   Jeśli wymagane jest zakwaterowanie, weź pod uwagę bliskość miejsca lub transportu publicznego.